Willa Amelia nad Soliną - ZAPRASZA

Willa „Amelia” (dawny Hotel „Solina”) znajduje się w samym centrum Soliny, dokładnie naprzeciw wejścia na zaporę solińską. Ta imponująca betonowa konstrukcja, nie tylko ujarzmiła groźny San, ale stworzyła największe jezioro zaporowe w Polsce. Wokół Jeziora Solińskiego rozwinęła się infrastruktura turystyczna odpowiadająca potrzebom najbardziej wymagających klientów. Położona w sercu Soliny na otoczonym lasami zboczu Góry Płasza Willa „Amelia” to 40 komfortowych pokoi zapewniających nocleg turystom indywidualnym oraz grupom zorganizowanym.

Posiadamy pokoje 2, 3, 4 i 5-osobowe z łazienkami oraz rodzinne apartamenty o podwyższonym standardzie. Wszystkie pokoje hotelowe mają balkon i są wyposażone w telewizor oraz czajnik. Na poddaszu znajdują się także tańsze, hostelowe pokoje (wspólne toalety na korytarzu) chętnie wykorzystywane przez zielone i białe szkoły.

Smakoszom domowej i regionalnej kuchni polecamy restaurację na pierwszym piętrze naszego ośrodka. Dobra kuchnia, przytulne miejsce z kominkiem, klimatyzowane sale i miła obsługa są dostępne dla gości hotelowych i turystów zwiedzających okolice solińskiej zapory.
W sezonie letnim zapraszamy na taras, z którego rozciąga się wspaniały widok na zielone wzgórza nad Soliną i centrum miejscowości. Można na nim siedzieć przy ogrodowych stolikach w słońcu lub pod parasolami, można też relaksować się na leżakach. Dzięki klimatycznemu oświetleniu wieczorem taras zyskuje niezwykły urok. Tuż obok znajduje się sala zabaw dla dzieci. Przed recepcją na najmłodszych czeka także zadaszony plac zabaw na świeżym powietrzu.

Nasz ośrodek to doskonałe miejsce na spędzenie rodzinnych wczasów, jak również dobry punkt wypadowy na krótsze pobyty. Przyjmujemy turystów indywidualnych i grupy zorganizowane, m.in. na wyjazdy integracyjne, szkolenia, konferencje i bankiety. Organizujemy imprezy okolicznościowe, zabawy integracyjne, dancingi, ogniska.Naszym gościom oferujemy bezpłatny dostęp do sieci WiFi i telewizji satelitarnej, stół bilardowy, zewnętrzne stoliki i huśtawki oraz wydzielone miejsce na ognisko z chatą grillową. Dysponujemy także obszernym parkingiem dla samochodów i autokarów.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych odnowionych, klimatycznych wnętrz oraz zaznania niezapomnianych widoków, zdrowego klimatu i regionalnego kolorytu Bieszczad. Miłośnikom bliższego kontaktu z naturą polecamy kemping Jawor w Solinie, który mieści się po drugiej stronie zapory. Oprócz miejsc na namioty, kampery i przyczepy kempingowe na jego terenie znajdują się także domki campingowe i pokoje w Jaworowym Domu.